перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский

На Leopolis Jazz Fest вшанували пам’ять Маркіяна Іващишина

Четвертий, передостанній, вечір на головній сцені Leopolis Jazz Fest почався і сумно, і піднесено водночас: хвилиною мовчання і зал, і фан-зона вшанували пам’ять голови мистецького об’єднання «Дзиґа» Маркіяна Іващишина.

Саме 29 червня минуло 40 днів від дня його смерті. І саме Маркіян свого часу, за десять років до Leopolis Jazz Fest, спробував зробити Львів однією із джазових столиць, заснувавши у 2001-му фестиваль «Jazz Bez». Цього року у грудні він також пройде обов’язково, але без Маркіяна.

Відкривав вечір джазовий гурт із Нового Орлеана. Вперше в Україні виступив піаніст, мультиінструменталіст, вокаліст та композитор Джон Клірі разом із The Absoolute Monster Gentelmen.

На Leopolis Jazz Fest вшанували пам’ять Маркіяна Іващишина

Суміш джазу, соулу, блюзу, фанку та ритм-енд-блюзу була ніби втіленням чистої радості. Хай пуристи від джазу говорять, що назвати виступ музикантів суто джазовим не варто, проте їх музика відбиває саму суть джазу: драйв та свободу.

А ще Джон Клірі змішав не тільки музичні стилі: здалека він дуже нагадував то Роберта Де Ніро, то Богдана Ступку.

На Leopolis Jazz Fest вшанували пам’ять Маркіяна Іващишина

Відволікали від його виступу лише числені політики, які завжди любили цей фестиваль. Представники різних політичних сил прогулювались у фан-зоні та партері, розвертаючи до себе фотографів та слухачів.

Але справжньою зіркою вечора все ж таки став (як і варто було сподіватись) американський піаніст Чік Коріа. У нього 22 Ґреммі, 63 номінації. І він – легенда.

Музикант представив у Львові іспанську програму The Spanish Heart Band. Саме так називався його альбом, який вийшов у 1976 році та став культовим.

На Leopolis Jazz Fest вшанували пам’ять Маркіяна Іващишина

«Фламенко, так фламенко», – вирішив Чік Корія, що має італійське та іспанське коріння, та запросив окрім традиційних джазменів танцюриста, відомого виконавця у стилі фламенко Ніно Де Ля Реіса. Таким чином він змусив глядачів не лише відволіктися від політики, а й зануритись у світ іспанської та латиноамериканської музики за допомогою різних видів мистецтва.

До слова, організатори повідомили, що цього року основна фан-зона, що розташована на стадіоні, зібрала рекордну кількість людей: вісім тисяч слухали музику. Фестиваль добігає кінця. У неділю він завершиться. А вже наступного року Leopolis Jazz Fest обіцяє гучно святкувати свій 10-річний ювілей.

Фото Євгена Кравса

Автор Катя Сліпченко

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса